SUKs förbundsstyrelse

2020-2021:





Ordförande
Damiana Sabah
Västerås
damiana@suk.se
Vice ordförande
Karolina Danilczuk
Stockholm
karolina.danilczuk@suk.se


Sekreterare
Lilian Gillegård
Stockholm
lilian@suk.se

Kassör
Bashar Deesha
Västerås
bashar@suk.se


Ledamot
Merna Audesho Yohana
Västerås
merna.audesho@suk.se

Ledamot
Stefan Bertha
Åsljunga
stefan.bertha@suk.se


Ledamot
Merna Jajo
Södertälje
merna@suk.se
Suppleant
Karol Walko
Linköping
karol@suk.se




















Bidragsansökningar behandlas fortlöpande av Ekonomiska utskottet och skickas till eu@suk.se.

Blankett finns att ladda ner här.


Bidragsansökningar behandlas fortlöpande av Ekonomiska utskottet och skickas till eu@suk.se.
Blankett finns att ladda ner här.




 




< december 2020 >
30
1
2
3
4
5 december

5 dec -

Digital aktivitet med SUK Sydöst!

5
6
7
8
9
10
11
12 december

12 dec 17:00 - 23:00

SLUK Grand Ball!

12
13
14
15
16
17
18 december

18 dec 18:00 - 21:00

Julmys med MJUK via Zoom!

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Medlemskap
facebook
stockholms katolska stift
tidningarna
Ansgarwerken