Andliga vägledare och upt

SUKs valda andliga vägledare:

br. Witold och br. Bazyli

p. Bazyli Janowski OFM
072–2519215 bazyl.ofm@gmail.com

br. Witold Mlotkowski OFM
0761-999866
witold.mlotkowski@katolskakyrkan.se

Stiftets ungdomspastorala team

Stiftsungdomskonsulent
Elin Jönsson
E-post: elin.jonsson@katolskakyrkan.se

Stiftsungdomspräster

p. Ludvig Ludvigsen TOR
E-post: ludvig@paxetbonum.se

p. Markus Ohlsson TOR
E-post: markus@paxetbonum.se

p. Bazyli Janowski OFM
E-post: bazyl.ofm@gmail.com

p. Rafał Zarzycki OFMCap
E-post: r.i.zarzycki@gmail.com

f. Joseph Rizk
E-post: joseph.rizk@katolskakyrkan.se

Stiftsungdomssyster
sr. Basma Alkas Ishak OP
E-post: sr.basma71@gmail.com

Ungdomspräst för polsktalande unga katoliker
p. Pawel Drazyk SDB
E-post: drazykp@wp.pl

För övriga kontaktuppgifter klicka här.